Düz Okeyde Kazanma Taktikleri

Düz Okeyde Kazanma Taktikleri

Düz okeyde kazanma taktikleri nedir? Düz okeyde nasıl kazanç elde edilir? Düz okey kuralları nedir? Okey kimler oynayabilir? Okey oyunu hangi sitelerde var? Okey oyunu avantajlı mı? Okey oyunu püf noktaları neler? Düz okeyde kazanma taktikleri hakkında merak edilen her şey yazımızda!

Düz Okeyde Kazanma Taktikleri ile okey oyununda başarılı bir oyuncu olabilirsiniz. Okey oyununda kazanmak istiyorsanız oyun kurallarına hakim olmalısınız. Bu şekilde okey oyununda başarılı bir oyuncu olabilir ve oyundan yararlanmaya başlayabilirsiniz. Okey oyunu en popüler Türk oyunlarının başında gelir.

Düz Okey Kuralları Nedir?

Düz okey oyununda başarılı olmak için bu oyunun kurallarına uymalısınız. Düz okey oyunu 106 taş kullanılarak oynanan bir oyun olarak karşınıza çıkar. Oyunda bulunan taşlar 4 değişik renge sahiptir. Oyun içerisinde 1’den başlayıp 13’e kadar devam eden sayılar vardır.

Her sayıda ise 8 taş bulunur. İki kırmızı, iki mavi, iki sarı ve iki siyah taşlar varken numarasız iki özel taş bulunur. Bu numarasız taşlar okey oyununda joker taşı olarak kullanılır. Okey oyununda kullanabileceğiniz birçok değişik kural bulunur. Bu oyunlar arasında en popüler olanlardan bir tanesi de düz okey oyunudur. Düze okey oyun kuralları şu şekildedir;

 • Okey oyunu 4 kişilik bir masa oyunudur.
 • Bu oyuna başlarken tüm oyunculara 14 oyuna başlayacak olan oyuncuya ise 15 taş dağıtımı yapılır.
 • Oyunculara dağıtılan taşlar önlerindeki ıstakaya dizilir.
 • Kalan taşlar ise kapalı olacak şekilde ortaya koyulur.
 • Bir taş yere açılır ve bunun bir üstü ise okey taşıdır.
 • Okey taşı bütün taşların yerine kullanılabilir.
 • İlk oyuncunun elinden işine yaramayan taşın diğer oyuncuya atılmasıyla başlanır.

Düz Okeyde Kazanma Taktikleri sayesinde oyun içerisinde daha başarılı olabilirsiniz.

Düz Okeye Nasıl Başlanır?

Düz okey oyununa başlayabilmek için ilk olarak bu oyunu veren güvenilir bir siteyi tercih etmelisiniz. Site seçimi yaptıktan sonra sitenin menü çubuğunda bulunan okey butonuna tıklamalısınız. Düz okeyde kazanma taktikleri uygulamanız bu oyunda başarılı olabilmeniz açısından kazanma taktikleri oldukça avantajlıdır. Düz okeye başlamak için şu adımları tamamlamalısınız;

 • Oyunun başlaması için ilk oyuncu elinde işine yaramayan bir taşı yanındaki oyuncuya atması ile başlar.
 • Okey oyununda herkes oyuna 14 taş ile başlarken ilk oyuncuya 15 taş dağıtımı yapılır.
 • 15 taşı olan oyuncu kendisinin ihtiyacı olmayan taşı yanındaki oyuncuya atarak oyunu başlatır.
 • Oyunda dağıtılan taşlar önlerindeki ıstakaya dizilir.
 • Kalan taşlar ise kapalı olacak şekilde ortaya konulur.

Düz Okeyde Nasıl Bitilir?

Düz okey oyununda bitmek için ilk olarak bahis araştırmasını yapmalısınız. Siteler arasından istediğiniz bir tanesini seçtikten sonra site içerisinde düz okey oynamaya başlayabilirsiniz. Düz okey oyununda bitmek istiyorsanız sırası ile şu adımları tamamlamanız gerekir;

 • Okey oyununda elindeki 14 taşı ilk sıraya dizen oyuncu oyunun kazananı olur.
 • Elindeki 15. Taşı yere açılan taşın üzerine koyarak oyunu bitirirsiniz.
 • Bir per minimum 3 taştan oluşur.
 • 11 – 12 – 13 – 1 – 2 perlerde 2 geçersizdir.
 • Bunun anlamı 1’den sonra taş düzülmemesidir.

Düz okeyde kazanma taktikleri hakkında bilgi sahibi olmanız bu oyunda kazanabilmeniz açısından son derece önemlidir. Düz okey oyununda bitmek için yukarıda yer alan adımları eksiksiz olarak tamamlamanız gerekir. Düz okeyde bitmek için oyunun kurallarına hakim olmalısınız.

S.S.S

Okey Dizilimi Nasıl Yapılır?

Okey oyunu içerisinde oyuncu elini açana kadar devam eder ve oyunu açabilmeleri için 14 taşın dizili olması gerekir. Oyunda işinize yaramayan bir taşı yanınızdaki oyuncuya verirsiniz. Okeyde taş dizilimi yaparken 5 – 6 – 7 – 8 gibi sıralı dizilim yapabilirsiniz. Sayıları sırası ile dizmek için aynı renkte olması gerekir.

Okey Oyununda El Açma Nedir?

Okey oyununda sırası gelen oyuncu bir önceki oyuncunun attığı taş kendi işine yarıyorsa o taşı alır. Başka bir durumda ortadan taş çeker. Daha sonrasında ise elindeki fazlalık taşı yanındakine atar. Bu şekilde elinde oluşturduğu perlerin toplamı 14 olana kadar oyun devam eder. Daha sonrasında elini oluşturmuşsa elini açar ve oyunu kazanır.